Informacja w sprawie pozyskania przez Gminę Błonie 2,5 hektarowej działki zlokalizowanej w Dębówce, na której planowana jest budowa gminnego przedszkola

Po długotrwałych staraniach, w dniu 1 października w Warszawie doszło do podpisania aktu notarialnego między Gminą Błonie reprezentowaną przez Burmistrza Zenona Reszkę a Krajowym Ośrodkiem Wspierania Rolnictwa reprezentowanym przez Dyrektora Jacka Malickiego.

Na podstawie tego aktu Gmina pozyskała nieodpłatnie z zasobów Skarbu Państwa działkę o powierzchni 2,5 ha położoną w miejscowości Dębówka. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego obszar ten przeznaczony jest na usługi publiczne w szczególności z zakresu ochrony zdrowia, edukacji, nauki, oświaty, opieki społecznej, sportu i kultury.

Prowadzimy działania celem zagospodarowania pozyskanej działki. Na działce planowana jest m.in. budowa przedszkola. Zgodnie z przepisami gmina ma maksymalnie 10 lat na realizację zadania. W przeciwnym wypadku jesteśmy zobowiązani do zapłaty na rzecz Skarbu Państwa stosownego odszkodowania.